ceferin

Спорт

Чеферин: Не би ми пречело ако Реал, Барселона и Јувентус ја напуштат Лигата на шампионите

А1он
Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александар Чеферин, зборуваше за тоа како ќе реагира доколку Реал Мадрид, Барселона и Јувентус одбијат да учествуваат во Лигата на
Спорт

Ете им Суперлига со два тима, нека играат Реал и Барселона секој ден, вели првиот човек на УЕФА

А1он
Суперлигата, како што тврди Флорентино Перез, можеби постои, но во неа се само Реал Мадрид и Јувентус и двете екипи можат слободно да играат секој
Спорт

Првиот човек на УЕФА Чеферин го потсети Сејдини: Политиката да не се меша во изборите во ФФМ

А1он
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) има безусловна поддршка од Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) да организира Генерално изборно собрание на независен начин и без мешање на
Спорт

Чеферин ја одложи дискусијата за новиот формат на Лигата на шампионите

А1он
Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, испрати писма до лидерите на европските клубови, пренесува „АП“. Тој одлучи да ја одложи дискусијата за промена на форматот на