fifa

Спорт

Пародија за ФИФА: Левандовски доби лажна Златна топка

А1он
Полскиот репрезентативец Роберт Левандовски се врати во родната земја во пресрет на репрезентативниот прозорец, а беше пријатно изненаден со награда. Доби лажна Златна топка, односно
Спорт

Напредок за едно место на македонската репрезентација на најновата ФИФА рејтинг-листа

А1он
Македонската фудбалска репрезентација бележи напредок за една позиција на ФИФА рејтинг листата објавена денес. „Црвено-жолтите“ изминатиот период имаат победа над Косово и нерешени исходи со
Спорт

Нови правила на ФИФА, олеснето менувањето на националниот дрес

А1он
Светската фудбалска асоцијација ФИФА донесе голем број измени во правилата за промена на фудбалското државјанство. На конгресот на организацијата беа усвоени амандмани со кои се
Спорт

Две места напредуваше македонската репрезентација на најновата ФИФА рејтинг листа

А1он
Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две позиции на ФИФА ранг листата за месец септември. „Црвено-жолтите“ по победата над Ерменија, и нерешениот исход со Грзуија
Спорт

Петте смени остануваат и за следната сезона

А1он
Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, објави дека организацијата размислува за задржување на правилото за петте смени за следната сезона. По продолжувањето на фудбалските натпревари предизвикани