fifa

Спорт

ФИФА поднесе нова тужба против поранешниот претседател Блатер

А1он
Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) поднесе до кантоналното Обвинителство во Цирих кривична пријава против својот поранешен претседател Сеп Блатер поради „криминални активности“ поврзани со музејот на
Спорт

ВИДЕО: „Златната топка“ на ФИФА за Левандовски, Меси и Роналдо останаа без трофеј

А1он
Полскиот напаѓач и член на европскиот првак Баерн Минхен, Роберт Левандовски, вечерва е прогласен за најдобар фудбалер во светот во 2020 година, во изборот на
Спорт

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

А1он
Португалецот Кристијано Роналдо (Јувентус), Полјакот Роберт Левандовски (Баерн Минхен) и Аргентинецот Лионел Меси (Барселона) влегоа во финалниот избор за наградата „The Best“ за најдобар фудбалер
Спорт

Раjола го критикуваше претседателот на ФИФА за идејата за наметнување ограничување на платите

А1он
Познатиот фудбалски агент Мино Рајола ја коментираше идејата за воведување ограничување на платите во светскиот фудбал. – Кога ФИФА ќе одлучи да воведе ограничување на
Спорт

Пародија за ФИФА: Левандовски доби лажна Златна топка

А1он
Полскиот репрезентативец Роберт Левандовски се врати во родната земја во пресрет на репрезентативниот прозорец, а беше пријатно изненаден со награда. Доби лажна Златна топка, односно
Спорт

Напредок за едно место на македонската репрезентација на најновата ФИФА рејтинг-листа

А1он
Македонската фудбалска репрезентација бележи напредок за една позиција на ФИФА рејтинг листата објавена денес. „Црвено-жолтите“ изминатиот период имаат победа над Косово и нерешени исходи со