mundijal

Спорт

Натпреварите за Мундијалот во 2022 година можно е да се играат уште во две држави

А1он
Ако Мундијалот во 2022 година сепак биде проширен до 48 репрезентации, Оман и Кувајт, исто така, ќе мора да прифатат натпревари од Светското првенство заедно
Спорт

Полска го одбрани злато на одбојкарскиот Мундијал

Одбојкарите на Полска ја одбранија титулата светски шампион, откако синоќа во Торино го победија Бразил со максимални 3-0. По сетови резултатот изнесува 28:26, 25:20 и