fudbal brazil

Спорт

Атлетико Минеиро бразилски шампион по пауза од 50 години

А1он
Со триумфот на гостински терен над Бахиа од 3:2, фудбалерите на Атлетико Минеиро на две кола пред крајот на првенството ја обезбедија првата шампионска титула
Спорт

(ВИДЕО) Квалификации СП 2022: Нови победи на Бразил и на Аргентина

А1он
По одиграни две третини од јужноамериканските мундијалски квалификации, Бразил речиси го обезбеди настапот на завршниот турнир идната година во Катар, откако синоќа во рамки на
Спорт

Тијаго Силва го одигра 100. натпревар за бразилската репрезентација

А1он
Репрезентацијата на Бразил синоќа во квалификацискиот циклус за Светското првенство 2022 одигра нерешено 0:0 против Колумбија. За дефанзивецот на „кариоките“ Тијаго Силва, овој натпревар беше
Спорт

ВИДЕО: Аргентинците си заминаа од Бразил, ФИФА ќе го решава скандалот предизвикан од ковид-протоколите

А1он
По пет часа чекање на аеродромот во Сао Паоло, аргентинската фудбалска репрезентација конечно го напушти Бразил. Натпреварот од квалификациите за Светското првнество во Катар во
Спорт

Бразил без девет играчи во мундијалските квалификации поради ковид ограничувањата

А1он
Девет бразилски репрезентативци нема да можат да му се приклучат на националниот тим за мундијалските квалификации, откако англиските клубови и Премиер лигата одлучија минатата недела
Спорт

Диего Коста тренира со бразилски клуб откако го напушти Атлетико

А1он
Напаѓачот Диего Коста преку социјалните мрежи информира како се одвиваат неговите тренинзи. Фудбалерот се наоѓа во неговата татковина и тренира со матичниот клуб Лагарто. На
Спорт

Бразил со „петарда“ против Боливија тргна на пат кон Мундијалот

А1он
Бразилските фудбалери на маестрален начин ги започнаа квалификациите за Светското првенство во Катар, победувајќи како домаќини убедливо против Боливија од 5:0. Квалификациите за Светското првенство
Спорт

Роберто Карлос: Голем проблем беше што постигнав 7 гола на првите 7 дуели за Интер

А1он
Еден од најпознатите леви бекови во историјата, Роберто Карлос, се сеќава на периодот на Интер, трансферот во Реал Мадрид и други моменти во кариерата во