nejmar

Спорт

Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

А1он
Групата за техничка анализа при КОНМЕБОЛ прогласи двајца играчи за најдобри во Купот на Америка. Изборот падна на напаѓачите Лионел Меси (Аргентина) и Нејмар (Бразил),
Спорт

Азар предводник на петте најплатени фудбалери кои често се повредуваат

А1он
Истражување на компанијата Betiton покажа колку европските клубови трошат на играчи кои често се повредени, Најголем дел од парите се потрошени на Еден Азар, кој
Спорт

Нејмар ќе присуствува на прес-конференција за прв пат од 2018 година

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар ќе учествува на денешната прес-конференција во пресрет на натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите против Манчестер сити. Според француски
Спорт

Нејмар ги прекина преговорите со ПСЖ и може да се врати во Барселона

А1он
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар ги прекина преговорите со клубот за продолжување на договорот. Според „Мундо Депортиво“ 29-годишниот Бразилец може да се врати во Барселона,
Спорт

Нејмар по повеќе од еден месец се враќа во тимот на ПСЖ

А1он
Бразилскиот напаѓач во редовите на ПСЖ, Нејмар, по пауза од шест недели поради повреда, утре ќе се врати во составот на актуелниот француски фудбалски првак,
Спорт

Нејмар ќе го пропушти реваншот на ПСЖ против Барселона во Лигата на шампионите

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар ќе го пропушти осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Барселона, објавено е денес на официјалната веб-страница на парижаните. И
Спорт

Нејмар се обврза на верност во ПСЖ, ќе потпише договор за уште четири години

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Нејмар постигна договор со раководството на клубот од Париз за продолжување на соработката за уште четири години, јавија денеска француските