nejmar

Спорт

Нејмар се обврза на верност во ПСЖ, ќе потпише договор за уште четири години

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Нејмар постигна договор со раководството на клубот од Париз за продолжување на соработката за уште четири години, јавија денеска француските
Магазин

Нејмар објави видеоснимка од „скромна семејна прослава“ на Новата година

А1он
Бразилскиот напаѓач Нејмар објави на социјалните мрежи видеоснимка од „скромна вечера во кругот на семејството и неколкумина пријатели“, демантирајќи ги со тоа шпекулациите дека подготвувал
Спорт

Мендеш кој го повреди Нејмар, суспендиран на 3 натпревари

А1он
Дисциплинската комисија на Француската професионална фудбалска лига донесе одлука за казната на Тијаго Мендеш кој доби црвен картон на натпреварот од 14. Коло. Играчот на
Спорт

Нејмар: Не дојдов во ПСЖ да играм во Лига Европа

А1он
Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар, откако го совлада Манчестер јунајтед во 5. коло од Лигата на шампионите, изјави дека верува во учество во плејофот. Бразилецот
Спорт

Нејмар ја напушти репрезентацијата на Бразил и полета за Франција

А1он
Фудбалерот на ПСЖ, Нејмар ја напушти локацијата на бразилската репрезентација во Сао Паоло. Според „Глобо Еспорте“, откако бил прегледан од докторот на националниот тим, играчот
Спорт

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

А1он
Пари Сен-Жермен и Нејмар разговараат за продолжување на соработката. Бразилецот е подготвен да потпише петгодишен договор, под услов да ја задржи сегашната плата – 32
Спорт

Меси и Нејмар го делат 4. место во гласањето на УЕФА за играч на годината, Роналдо е 10-ти

А1он
УЕФА ги објави резултатите од гласањето на новинари и тренери за признанието играч на годината во Европа. Во гласањето учествуваа 80 тренери од клубовите учесници