Marsej

Спорт

Марсеј остана без тренер

А1он
Францускиот клуб – Марсеј остана без главен тренер откако беше прекината понатамошната соработка со шпанскиот стратег – Марселињо Гарсија Торал. 58-годишниот стручњак го напушти тимот
Свет

Две тела се пронајдени под урнатините во Марсеј

А1он
Две лица загинаа при уривање на двокатница во францускиот град Марсеј, утринава објавија пожарникарите кои учествуваат во спасувачката операција по експлозијата. Како што пренесува порталот
Свет

(ВИДЕО) Се урнаа две згради во Марсеј: осуммина исчезнати

А1он
Во уривањето на две станбени згради во Марсеј повредени се најмалку шест лица од околните згради, но пожарот ги спречува спасувачите да трагаат по жртви,
Свет

ВИДЕО: Се урна зграда во Марсеј и изби пожар, се трага по преживеани

А1он
Најмалку пет лица се повредени при уривање на четирикатна станбена зграда во Марсеј, изјави градоначалникот Беноа Пајан. Пожарот ги спречи спасувачите да трагаат по други
Спорт

Шест месеци затвор за хулиганот кој го прекина дербито меѓу Лион и Марсеј

А1он
Францускиот хулиган, кој во неделата со пластично шише го погоди фудбалерот Димитри Пајет за време на дерби натпреварот Лион и Олимпик Марсеј е осуден денеска
Спорт

ВИДЕО: Хаос во Марсеј, навивачите го запалија тренинг-центарот на клубот, откажан дуелот со Рен

А1он
Натпреварот од француската Лига 1 меѓу Марсеј и Рен првично закажан за вечерва во 21 часот е одложен поради напад на навивачите на Марсеј врз
Свет

Не постојат докази дека напаѓачот од Марсеј бил радикализиран

А1он
Не постојат докази дека напаѓачот од Марсеј бил радикализиран или бил терорист, истакна обвинителот на Марсеј, по смртта на 36-годишното лице, убиено од полицијата откако