Marsej

Свет

Не постојат докази дека напаѓачот од Марсеј бил радикализиран

А1он
Не постојат докази дека напаѓачот од Марсеј бил радикализиран или бил терорист, истакна обвинителот на Марсеј, по смртта на 36-годишното лице, убиено од полицијата откако
Македонија

ВИДЕО: Пронајдено тело под рушевините на зградите во Марсеј

А1он
Спасувачките екипи, полицијата и пожарникарите во францускиот град Марсеј под урнатините на двете згради утринава пронашле тело на еден човек. Акцијата на екипите за пребарување
Спорт

(ВИДЕО) Војна помеѓу Англичаните и Русите на француските улици

А1он
Група руски и англиски навивачи се судрија синоќа во Марсеј, при што летаа шишиња, столици, камења. Тепачката се случи неподредно пред натправарот помеѓу двете фудбалски
Свет

(ВИДЕО) ИСИС каде си? Тепачки во Марсеј по провокациите на алкохолизирани Англичани

А1он
Француската полицијата соопшти дека во синоќешните инциденти помеѓу локалното население во Марсеј и туристите, повредени се двајца британски фудбалски навивачи и четворица полицајци. Полицијата мораше