ВИДЕО: Пронајдено тело под рушевините на зградите во Марсеј

Од:

Спасувачките екипи, полицијата и пожарникарите во францускиот град Марсеј под урнатините на двете згради утринава пронашле тело на еден човек. Акцијата на екипите за пребарување на рушевините и натаму е во тек, а започна вчера веднаш по уривањето на зградите.

Официјалните лица соопштија дека стравуваат дека најмалку осум лица се затрупани и се наоѓаат под рушевините на зградите.

Зградите од засега сè уште непозната причина се срушија во францускиот град, а при тоа беа повредени и две лица.

Уривањето на зградите предизвикало голем облак од прав, а на самото место на несреќата исто како и во текот на вчерашниот ден и денеска е забeлежано зголемено присуство на пожарникари и полицајци со кучиња трагачи, објавуваат медиумите.

На местото на несреќата има и граѓани кои ги чекаат резултатите од спасувачките екипи бидејќи во моментот кога зградите се срушиле нивни најблиски биле во нивна близина.

Под рушевините може да се забележат и затрупани автомобили.

Би можело да ве интересира

Макрон побара Израел да не анектира делови од Западениот Брег

Ана Ололовска

На полноќ крај на вонредната санитарна состојба во Франција

Ана Ололовска

Во Франција започна кампања за тестирање од Ковид-19

А1он

Гринпис разви огромен транспарент на кранот над Богородичната црква во Париз

Ана Ололовска

Кастекс: Нема да има веќе карантин на државно ниво

Ана Ололовска

Повторно траги од коронавирусот во париската канализација

Ана Ололовска