napoli

Спорт

Наполи на Елмас единствен клуб во најдобрите пет лиги што не загубил бодови сезонава

А1он
Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф елмас е единствениот клуб во најдобрите пет фудбалски лиги во Европа што нема загубено бодови тековната сезона. Вчера Наполи ја
Спорт

Наполи поразен од Спартак, Елмас го израмни рекордот за најбрз гол во Лига Европа

А1он
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го израмни рекордот за најбрз гол во Лига Европа во вечерашниот пораз на Наполи на домашен терен од московски Спартак со
Спорт

Наполи ја заврши сезоната во Европа, италијанскиот тим елиминиран од Гранада

А1он
Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од
Спорт

Иднината на Гатузо во Наполи зависи од резултатите со Аталанта и Јувентус

А1он
Наполи овој месец може да го отпушти Џенаро Гатузо. Претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис, ќе одлучи за иднината на 43-годишниот тренер врз основа на
Спорт

Натпреварот Јувентус – Наполи сепак ќе се игра, повлечена казната за клубот на Елмас

А1он
Натпреварот од Серија А меѓу Јувентус и Наполи, што беше регистриран со службени 3:0 за актуелниот италијански првак поради недоаѓање на тимот од Неапол во
Спорт

ВИДЕО: Елмас со Наполи обезбеди нокаут фаза во Лига Европа

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас обезбеди пласман со Наполи во шеснаесетфиналето во Лига Европа во драматична разврска вечерва во Ф-групата. Во својот прв натпревар на