alegri

Спорт

Алегри e можна замена за Лампард во Челзи

А1он
Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри се уште е без работа, но шпекулациите за неговата иднина продолжуваат. Откако изминатите недели се појавија гласини дека тој
Спорт

Алегри може да го предводи Њукасл по пристигнувањето на нови инвеститори

А1он
Поранешниот тренер на Јувентус и Милан, Масимилијано Алегри може да го предводи Њукасл. Според „Сан“ 53-годишниот Италијанец ќе стане дел од новиот проект на клубот,
Спорт

Алегри ќе разговара за својата иднина со Ањели по реваншот со Атлетико

А1он
Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри ќе се сретне со претседателот на „Старата дама“, Андреа Ањели во деновите по реваншот со Атлетико Мадрид од осминафиналето на
Спорт

Алегри ја освои „Златната клупа“

А1он
Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, доби „Златна клупа“ за најдобар тренер на Италија оваа година. Тој четвртипат ја освојува наградата, надминувајќи ја конкуренцијата – Маурицио