zlatan ibrahimovic

Спорт

Четириесетгодишниот Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

А1он
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ го постигна јубилејниот 400. првенствен гол во својата кариерата и придонесе во синоќешната победа на Милан на гостувањето во Рим кај
Магазин

ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

А1он
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ синоќа го прослави својот 40. роденден, во еден хотел во Милано, а специјалното изненадување беше една од најпопуларните фолк-пејачки на Балканот
Спорт

Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

А1он
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ. – Златан, каков играч! Го видов како се бори по
Спорт

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше двоен стрелец синоќа во триумфот над Каљари (2:0) во натпреварот од 18. коло на Италијанскиот фудбалски шампионат. За 39-годишниот
Спорт

Ибрахимовиќ: Да ја имав физичката подготовка од пред 10 години, никој немаше да ме спречи, иако тие не можат да го сторат тоа ниту сега

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го пофали неговото ниво оваа сезона. Триесет и деветгодишниот напаѓач одигра три натпревари на кои постигна пет гола. На дербито
Спорт

Ибрахимовиќ: Милан мора да освои трофеј оваа сезона

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ изрази надеж дека оваа сезона клубот ќе се натпреварува за трофеи. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец вчера го продолжи договорот со
Спорт

Милан објави дека Ибрахимовиќ потпишал за уште една сезона

А1он
Сагата за иднината на Златан Ибрахимовиќ во Милано заврши. Клубот официјално објави дека потпишале со нивната sвезда за уште една сезона. Се проценува дека платата