maradona

Свет

Кубанката Алварез сведочеше дека била силувана од Марадона кога имала 16 години

А1он
Мавис Алварез, Кубанка која беше во врска со Диего Марадона пред две децении, на вчерашната прес-конференција раскажа како легендарниот аргентински фудбалер ја силувал кога била
Свет

ВИДЕО: Марадона бил во врска со 16-годишно девојче, ја дрогирал и ја чувал заклучена

А1он
Фудбалскиот свет е потресен од најновите обвинувања против покојниот Диего Марадона, откако се појави видео снимка на која наводно се гледа славниот Аргентинец во кревет
Спорт

Експертите донесоа одлука, Аргентина во шок: Марадона несоодветно лекуван

А1он
Лекарскиот одбор назначен да ја испита смртта на Диего Марадона заклучил дека медицинскиот тим на фудбалската ѕвезда постапил „неадекватно, недоволно и несовесно“, се вели во
Свет

ВИДЕО: „Диего беше убиен“ – илјадници Аргентинци бараат одговори за смртта на фудбалската икона

А1он
Илјадници Аргентинци се собраа денеска во центарот на Буенос Аирес, барајќи „правда за Диего Марадона“, откако истрагата за смртта на фудбалерот со статус на икона
Магазин

Се продава сребреното „Порше“ на Марадона

А1он
Со почетна цена од 200.000 долари, утре на аукциска продажба преку интернет ќе биде понуден автомобилот „Порше 911“ кое во минатото го поседуваше аргентинската фудбалска
Спорт

Ново откритие за смртта на Марадона: неговиот личен лекар фалсификувал потписи на медицинските досиеја

А1он
Смртта на легендата на фудбалот Диего Армандо Марадона во ноември минатата година доведе до голема истрага која треба да ги утврди околностите во кои починал