mancester junajted

Спорт

Рангник и Манчестер јунајтед постигнаа договор за соработка до крајот на сезоната

А1он
Манчестер јунајтед се договори за соработка со Ралф Рангник до крајот на тековната сезона. Според новинарот на „Атлетик“, Дејвид Орнштајн на Твитер, страните се договориле
Спорт

ЕСПН: Мурињо е најдобриот тренер Манчестер јунајтед во ерата по Фергусон

А1он
Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо, кој сега на чело на Рома, од „ЕСПН’ е избран за најдобар тренер на Манчестер јунајтед по пензионирањето на Алекс
Спорт

Манчестер Јунајтед го потврди отказот: Солскјер секогаш ќе биде наша легенда

А1он
Манчестер Јунајтед и официјално го потврди отказот на Оле Гунар Солскјер. Вчерашниот пораз од 4-1 од Вотфорд беше последниот аргумент за одлуката која се оечкуваше
Спорт

Роналдо најдобар играч на Манчестер јунајтед во октомври

А1он
Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер на Манчестер јунајтед за октомври, објавено е денес на официјалниот сајт на клубот. Роналдо освои најмногу гласови
Спорт

Хуан Мата може да го напушти Манчестер јунајтед во зимскиот преоден рок

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Хуан Мата, може да го напушти клубот во текот на зимскиот преоден рок, пренесува „Manchester Evening News“. Триесет
Спорт

Манчестер јунајтед и Јувентус објавија големи загуби во работењето

А1он
Англискиот Манчестер Јунјатед и италијанскиот Јувентус, сегашниот и донеодамнешниот клуб на португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо, објавија денеска значителни финансиски загуби за минатата 2020/21 сезона.
Спорт

Роналдо го официјализираше враќањето во Манчестер јунајтед

А1он
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо денеска официјално стави потпис на двегодишен договор со Манчестер јунајтед и се врати во клубот за кој со голем успех настапуваше
Спорт

Кристијано Роналдо се враќа во Манчестер јунајтед, потврди клубот

А1он
Англискиот фудбалски прволигаш Манчестер јунајтед соопшти попладнево дека договорил враќање на Португалецот Кристијано Роналдо од Јувентус во своите редови. Клубот од „Олд Трафорд“ додаде дека
Спорт

Санчо на чекор да стане еден од „Црвените ѓаволи“

А1он
Англискиот прволигаш Манчестер јунајтед е сè поблиску ова лето конечно да го доведе во своите редови крилниот напаѓач на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Британските