mancester siti

Спорт

Манчестер сити подготвува нов трансфер од 100 милиони фунти за англиски репрезентативец

А1он
Англискиот фудбалски шампион Манчестер сити е подготвен да издвои нови 100 милиони фунти за да го привлече во своите редови играчот на лондонски Вест Хем,
Спорт

Рубен Дијас го продолжи договорот со Манчестер сити до 2027

А1он
Португалскиот репрезентативен дефанзивец Рубен Дијас потпиша нов долгорочен договор со Манчестер сити, обврзувајќи се на верност со актуелниот англиски шампион до лето 2027 година. –
Спорт

Манчестер сити понуди 30 милиони евра за Роналдо

А1он
Манчестер сити испрати официјална понуда до Јувентус за напаѓачот Кристијано Роналдо, објави на својата веб-страницата новинарот Џанлука Ди Марцио. Англискиот клуб понудил 30 милиони евра
Спорт

Сити дава 100 милиони фунти и некој свој играч за Хари Кејн

А1он
Манчестер сити има намера да го купи напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, во летниот трансфер период. Раководството на „граѓаните“ даде официјална понуда: 100 милиони фунти
Спорт

ВИДЕО: Челси ја освои титулата во Лигата на шампионите

А1он
Челси е годинашниот победник во Лигата на шампионите откако го совлада Манчестер Сити со 1-0 во финалната пресметка на „Драгао“ во Порто. Каи Хаверц е
Спорт

Челзи и Манчестер Сити ќе играат во финалето на ЛШ, Реал потклекна во Лондон

А1он
Челзи ќе биде противникот на Манчестер сити во финалето на фудбалската Лига на шампионите. „Сините“ од Лондон вечерва на својот терен го победија Реал Мадрид
Спорт

Манчестер сити го елиминира ПСЖ, „Граѓаните“ ќе го играат првото финале во Лигата на шампионите

А1он
Манчестер сити со 2:0 (1:0) го совлада вечерва ПСЖ на домашен терен и со вкупен резултат од 4:1 го елиминираше францускиот првак на патот до
Спорт

УЕФА во петок ќе одлучи за исфрлањето на Реал, Сити и Челзи од Лигата на шампионите

А1он
Висок претставник на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) не ја исклучи можноста Реал Мадрид, Манчестер сити и Челзи, три од 12-те клубови кои застанаа зад новата