arsenal

Спорт

(ВИДЕО) Мајсторија: Фудбалерот на Спортинг од центарот постигна гол против Арсенал

А1он
Португалскиот играч Педро Гонкалвеш постигна фантастичен гол во осминафиналето на Лигата на Европа против Арсенал речиси од центарот на теренот, а нема сомнеж дека овој
Спорт

ВАР-судијата „заборавил“ да ги нацрта офсајд-линиите при голот на Брентфорд?

А1он
Арсенал, нивниот менаџер Микел Артета, и навивачите имаат право да се лутат за 1:1 ремито со Брентфорд, откако според „Дејли мејл“, ВАР-судијата заборавил да ги
Спорт

Арсенал и Тотенхем во трка за светскиот шампион од Брајтон

А1он
Еден од играчите кои импресионираа на неодамна завршеното Светско првенство е аргентинскиот играч за врска, Алексис Мекалистер. Фудбалерот на Брајтон сега е цел на големите
Спорт

Арсенал киксираше на „Сент Мери“, убедливи победи на Вила и Лестер, Фулам победи во Лидс

А1он
Арсенал, лидерот во Премиер лигата, не успеа да победи во Саутемптон. Покрај ремито на лидерот, во оваа рунда убедливи победи забележаа Лестер и Астон Вила,
Спорт

Роналдињо: Жесус е еден од најдобрите играчи во Европа

А1он
Габриел Жесус сезонава ги засили редовите на Арсенал. Тој во клубот пристигна од Манчестер Сити за 52.000.000 евра. Легендарниот фудбалски мајстор Роналдињо проговори за квалитетите