arsenal

Спорт

Озил се налути откако не го вклучија во составот на Арсенал за Премиер лигата

А1он
Фудбалерот на Арсенал, искусниот Месут Озил, го обвини клубот дека не му возвратил за лојалноста со изоставувањето од тимот за натпреварите во Премиер лигата и
Спорт

Арсенал му исплати на Озил бонус за лојалност од осум милиони фунти

А1он
Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил доби осум милиони фунти од клубот, објави „Атлетик“. На крајот на септември „топчиите“ му платија на играчот бонус
Спорт

Арсенал го освои Суперкупот на ФА победувајќи го Ливерпул на пенали

А1он
Екипата на Арсенал е освојувач на Суперкупот на Англија, откако денес на „Вембли“ во Лондон го победи Ливерпул на пенали со 5:4. Освојувачот на Купот
Спорт

Арсенал може да го пушти Лаказет во Јувентус, во замена за Даглас Коста

А1он
Фудбалерот на Арсенал, Александар Лаказет може да ја продолжи кариерата во Италија, пренесува „Football Italia“. Според изворот, 29-годишниот Французин може да се пресели во Јувентус,