arteta

Спорт

Агентот на Озил до Артета: Или зборувај ја вистината или молчи

А1он
Еркут Согут, агентот на Месут Озил, го критикуваше тренерот на Арсенал, Микел Артета, за коментарите околу невклуувањето Германецот не е вклучен во составот на премиерлигашот.
Спорт

Артета: Верувам дека Обамејанг нема да си оди по финалето на ФА купот

А1он
Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета ги негираше гласините за евентуалното заминување на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг по финалето во ФА Купот 2019/20 против Челзи. –