zenski fudbal

Спорт

Фудбалерката на ЖФК „Борец“ Елма Шемсовиќ најдобар спортист на Велес за 2021 година

А1он
На 62-то издание на традиционалната манифестација „Избор на најдобар спортист и екипа на Велес за 2021 година“, во организација на Сојузот на спортови, а под
Спорт

Кадетките и младинките ги дознаа ривалите во фудбалската Лига на нации

А1он
Македонските женски фудбалски репрезентации до 17 и до 19 години денеска со жрепка во Нион ги дознаа противниците во квалификациите за пласман на европските првенства
Спорт

У17: Македонските фудбалерки стартуваа со подготовки за евроквалификациите

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација до 17 години денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје ги почна подготовките за настап во квалификациите за пласман на