atletiko madrid

Спорт

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

А1он
Шпанската полиција соопшти дека уапсила навивач на Атлетико Мадрид кој упатувал расистички навредливи и смртни закани кон осумгодишно девојче бидејќи носело дрес од играчот на
Спорт

Фернандо Торес покажа како ги направи неверојатните мускули

А1он
Поранешниот фудбалер на Атлетико Мадрид и Ливерпул, Фернандо Торес минатата година изненади многу фанови откако се појавија фотографии во кои се забележува дека има набиено
Спорт

На Диего Симеоне не му пречи што Регуилон играл за Реал

А1он
ренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ги отфрли стравувањата дека ќе се случи бунт на навивачите на клубот доколку се реализира најавеното пристигнување на Серхио
Спорт

Навивачите ги навредуваа фудбалерите на Атлетико, Ермосо втрча на трибините да се пресмета со нив

А1он
Бурен финиш имаше дербито во Пример помеѓу Атлетико Мадрид и Виљареал (0:2). Најпрвин трагичарот Нахуел Молина доби црвен картон, потоа Џерар Морено го постигна вториот
Спорт

Роналдо во Атлетико Мадрид, Жоао Феликс во Манчестер Јунајтед?

А1он
Кристијано Роналдо да замине во Атлетико Мадрид, а неговиот сонародник Жоао Феликс од „Ванда Метрополитано“ да се пресели во Манчестер Јунајтед. Ова е можноста за
Спорт

Малолетник загина на шампионската прослава на Атлетико Мадрид

А1он
Малолетен навивач на Атлетико Мадрид го загуби животот синоќа за време на прославата на титулата на новиот шпански фудбалски првак. 14-годишниот навивач на Атлетико се