diego simeone

Спорт

На Диего Симеоне не му пречи што Регуилон играл за Реал

А1он
ренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ги отфрли стравувањата дека ќе се случи бунт на навивачите на клубот доколку се реализира најавеното пристигнување на Серхио
Спорт

Мурињо за гестот на Симеоне: Можете ли да замислите јас да го сторев тоа?

А1он
Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, го коментираше начинот на кој Диего Симеоне го прослави вториот гол во натпревар од осминафиналето на Лигата на
Спорт

Симеоне: Го продолжив договорот поради играчите

А1он
Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изрази задоволство од новиот договор со „јорганџиите“. Вчера од „Ванда Метрополитано“ официјално го објавија договорот. – Го продолжив договорот
Спорт

Официјално: Симеоне го продолжи договорот со Атлетико до 2022 година

А1он
Тренерот на Атлетико Мадрид – Диего Симеоне, ќе продолжи да ја пишува модерната историја на клубот. Аргентинецот ги израдува навивачите на „јорганџиите“, откако денеска гопродолжи
Спорт

Симеоне најплатен тренер во водечките европски лиги

А1он
Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, е најплатениот тренер во првите пет европски фудбалски првенства. Според „Л’Екип“ Аргентинецот заработува 3,3 милиони евра месечно. Во Англија,