la liga

Спорт

Шпанската Ла Лига им предложи на фудбалерите да се тушираат дома

А1он
Раководството на Ла Лига им препорача денеска на фудбалерите на сите 42 екипи од првата и втората шпанска лига што помалку да ги користат соблекувалните
Спорт

Ла Лига ќе ја поддржи одлуката на клубовите да не пуштаат играчи на меѓународни натпревари

А1он
Раководството на Ла Лига ќе ги поддржи оние клубови кои ќе одлучат да не ги пуштат играчите на квалификациските натпревари за Светското првенство 2022 година.
Спорт

Малолетник загина на шампионската прослава на Атлетико Мадрид

А1он
Малолетен навивач на Атлетико Мадрид го загуби животот синоќа за време на прославата на титулата на новиот шпански фудбалски првак. 14-годишниот навивач на Атлетико се
Спорт

ВИДЕО: Ефектен гол на Барди, се тресеше мрежата на Атлетико Мадрид

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди беше стрелец на единствениот гол за Леванте во ремито 1:1 вечерва на домашен терен против лидерот во шпанското првенство Атлетико
Спорт

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

А1он
Саботните натпревари Атлетико Мадрид – Атлетик Билбао и Осасуна – Реал Мадрид би можеле да бидат одложени поради снежното невреме што зафати големи делови на
Спорт

Ла Лига со поддршка за Барселона, Меси не може да си оди без обесштетување

А1он
Шпанската Ла Лига издаде официјална изјава во врска со ситуацијата во Барселона. Лигата смета дека напаѓачот Лионел Меси не може да го раскине договорот со