vinisius

Спорт

Детаљ за кој најмногу се зборува – дали Винисиус заслужи црвен картон?

А1он
Стрелецот на единствениот гол за Реал против РБ Лајпциг, Винисиус Жуниор одлично помина кај судијата Маса, кој му покажа само жолт картон за стартот врз
Спорт

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

А1он
Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор може да го напушти клубот доколку биде ангажиран напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, пренесува „ОК Диарио“. Од друга страна,