crvena zvezda

Спорт

(ВИДЕО) Хаос во Белград: Жестока тепачка на Гробари и Делии пред големото фудбалско дерби

А1он
Црвена Звезда и Партизан вечерва на „Рајко Митиќ“ од 18 часот ќе го одиграат 173. најголемо дерби на српскиот фудбал. View this post on Instagram
Спорт

УЕФА: Италијанскиот судија Даниеле Орсато ќе го суди натпреварот помеѓу Црвена звезда и Лајпциг

А1он
Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска соопшти дека италијанскиот судија Даниеле Орсато ќе го суди натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Црвена звезда и Лајпциг. Италијанецот
Спорт

Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

А1он
Поради пријава дека под дејство на алкохол ја нападнал поранешната девојка А. М., обвинителството нареди апсење на поранешниот фудбалер Огњен Короман. Нему му било наредено
Спорт

Хајка во Британија поради спонзорот на Црвена Звезда

А1он
Ловот по Црвена Звезда англиските медиуми го започнаа ден пред натпреварот против Манчестер Сити, а продолжи и ден по натпреварот на „Етихад“. Актуелниот европски шампион
Спорт

(ВИДЕО) Навивачите на Партизан со „топовски удари“ ги пречекаа кошаркарите на Црвена Звезда

А1он
Хаос пред почетокот на „мајсторката“ во Белград. На нвивачите на Партизан мета им беше на автобусот со кошаркарите на Звезда. Evo i dela snimka. Informacije
Спорт

(ВИДЕО) Жестоко во „Пионир“: Навивачите направија хаос, натпреварот Црвена Звезда-Партизан доцнеше

А1он
Третиот меч од финалната плејоф-серија од АБА-лигата помеѓу Црвена звезда и Партизан почнa со задоцнување, поради хаосот што се случи во „Пионир“ уште при истрчувањето
Спорт

ВИДЕО: Се пресметаа навивачите на Црвена Звезда и Будуќност на трибините во „Морача“

А1он
На полувремето од натпреварот во АБА лигата меѓу Будуќност и Црвена Звезда изби тепачка на трибините на салата „Морача“. Според првичните информации тепачката е меѓу