darko pancev

Спорт

Можеме да бидеме најпријатно изненадување на Европското, смета нашата некогашна „деветка“, Дарко Панчев

А1он
Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Дарко Панчев оцени дека „црвено–жолтите“ се кадарни да приредат изненадување на ЕУРО 2020 што од утре до
Спорт

ВИДЕО: Триесет години од пеналот на Панчев за европска титула на Црвена ѕвезда

А1он
Најдобриот македонски фудбалер на минатиот век Дарко Панчев во интервју за српските медиуми евоцираше спомени од финалето во Купот на европските шампиони во кое на
Спорт

„Играј фер“ со ученици од 11 основни училишта во организација на АМС

А1он
Агенцијата за млади и спорт денеска на фудбалското игралиште Локомотива во скопски Карпош го организираше спортскиот настан „Играј фер”, на кој 35 ученици од 11