marakana

Спорт

ВИДЕО: Хаос на Маракана – масовна тепачка на трибините во Бразил

А1он
Непосредно пред почетокот на натпреварот помеѓу Бразил и Аргентина – во квалификациите за Светското првенство во 2026 година – на трибините се случија насилни сцени.