premier liga

Спорт

Над две третини од фудбалерите во Премиер лига се вакцинирани

А1он
Премиер лигата денеска соопшти дека над две третини од фудбалерите во англиското првенство се целосно вакцинирани против коронавирус, додека 81 отсто примиле барем една доза
Спорт

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он
Бразилските фудбалери имаат шанса да играат на претстојните натпревари од шампионатот на Англија, пренесува „The Telegraph“. Како што е наведено, официјални претставници и шефови на
Спорт

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он
Тренерот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто е прогласен за најдобар тренер во Англија во август. Минатиот месец, Спарс, предводени од 47-годишен португалски специјалист, забележа три
Спорт

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он
Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд наскоро ќе се пресели во клуб од Премиер лигата. – Верувам
Спорт

Шеснаесет нови случаи на коронавирус во Премиер лигата

А1он
Шеснаесет нови позитивни случаи на коронавирус се регистрирани во Премиер лигата при последното редовно тестирање спроведено врз вкупно 3.060 фудбалери и официјални претставници на 24-те
Спорт

Погба стана седмиот играч во историјата на Премиер лигата со четири асистенции на еден натпревар

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба креира четири асистенции на денешниот натпреварот против Лидс во 1. коло од Англиското фудбалско првенство. Дваесет
Спорт

Алиоски веќе не е играч на Лидс, клубот не му го продолжи договорот

А1он
Англискиот премиерлигаш Лидс денеска соопшти дека македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски нема да биде дел од тимот во новата сезона. Алиоски заминува од Лидс по
Спорт

ВИДЕО: Челси и со пораз се провлече во ЛШ, Ливерпул заврши на трето место, Лестер извиси

А1он
Челси загуби со 2-1 на гостувањето против Астон Вила, но и покрај тоа успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите завршувајќи на четвртата позиција
Спорт

Тотенхем им се оддолжува на навивачите за авантурата „Суперлига“, им даде место во управниот одбор на клубот

А1он
Англискиот премиерлигаш Тотенхем ќе именува претставници на навивачите во својот Управен одбор, во обид да ги подобри односите кои се нарушија откако клубот беше меѓу
Спорт

Двајца кандидати меѓу фаворитите за тренерското место во Тотенхем

А1он
Англискиот фудбалски клуб Тотенхем Хотспур започна да бара нов тренер. По отказот на Жозе Мурињо, клубот не се одлучи за постојан шеф на стручниот штаб,