totenhem

Спорт

Барселона се согласи за трансфер на Емерсон во Тотенхем

А1он
Тотенхем понуди 27,5 милиони фунти за дефанзивецот на Барселона, Емерсон. Каталонскиот клуб ја прифати оваа понуда, а трансферот би требало да се договори наскоро, соопштува
Спорт

Тотенхем им се оддолжува на навивачите за авантурата „Суперлига“, им даде место во управниот одбор на клубот

А1он
Англискиот премиерлигаш Тотенхем ќе именува претставници на навивачите во својот Управен одбор, во обид да ги подобри односите кои се нарушија откако клубот беше меѓу
Спорт

Двајца кандидати меѓу фаворитите за тренерското место во Тотенхем

А1он
Англискиот фудбалски клуб Тотенхем Хотспур започна да бара нов тренер. По отказот на Жозе Мурињо, клубот не се одлучи за постојан шеф на стручниот штаб,
Спорт

Кејн го постигна 150-от погодок во Премиер лигата, има 15 поени на осум настапи во лигата оваа сезона

А1он
Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн продолжува да покажува ефективни перформанси. Англичанецот ја погоди целта на денешниот натпревар со Вест Бромвич (1:0) во рамките на 8.
Спорт

Мурињо пред дербито со Челзи: Би сакал да се борам за Лига купот, но не можам

А1он
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека напорната програма ќе ги принуди да и дадат приоритет на попрофитабилната Лига на Европа пред Лига купот во
Спорт

Шкендија загуби, но му пружи силен отпор на големиот Тотенхем

А1он
Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.