vest hem

Магазин

ВИДЕО: Навивач на Вест Хем ги истепа сам сите хулигани во Холандија

А1он
Навивачите на АЗ Алкмар се однесуваа срамно на натпреварот на нивниот тим против Вест Хем во полуфиналето на Конференциската лига, каде по натпреварот сакаа да
Спорт

Чешки милијардер купи 27 проценти од акциите на Вест Хем

А1он
Чешкиот милијардер Даниел Кретински купи 27 отсто од акциите на англискиот прволигаш Вест Хем. Компанијата „Холдинг 1890“, чиј сопственик е Кретински, стана сопственик на речиси
Спорт

Тројца играчи на Вест Хем си одат од клубот на крајот на сезонава

А1он
Тројца фудбалери ќе го напуштат Вест Хем на крајот на сезоната, откако одбија да потпишат нови договори, соопшти англискиот клуб. Тоа се: 19-годишниот дефанзивец Џереми