aston vila

Спорт

Поранешниот асистент на Мурињо фаворит за Астон Вила

Кристијан Ландов
Поранешниот асистент на Жозе Мурињо, Руи Фарија е фаворит за менаџерската позиција во Астон Вила, откако Французинот Тиери Хенри одби да ја преземе екипата од