fulam

Спорт

Фулам и Ливерпул со интересно реми на стартот на Премиерлигата

А1он
Александар Митровиќ ја продолжи својата голгетерска форма од англискиот Чемпионшип и во Премиерлигата, постигнувајќи два гола за Фулам да одигра интересно 2:2 реми со фаворитите
Спорт

Солскјер: Се надевам дека можеме да останеме во првата четворка

А1он
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскер изрази надеж дека неговиот тим ќе остане меѓу првите четири на крајот од сезоната. „Јас секогаш гледам напред.
Спорт

Погба: Убаво е да постигнувам голови, но е поважно да победуваме

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, ја коментираше победата над Фулам во натпреварот од 26. коло од првенството на Англија. Французинот беше