sevilja

Спорт

Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

А1он
Фудбалерите на Лас Палмас денеска ќе гостуваат во Севиља во 5. коло од шпанското првенство, а увертира на овој меч беше филмски настан – авионот
Спорт

ВИДЕО: Од трибините го погодија голманот на Севиља, го заврши дуелот со конци на главата

А1он
За време на реваншот од Европската лига меѓу Фенербахче и Севиља, голманот Марко Дмитровиќ се здоби со повреда на главата. Голманот на гостинската екипа беше
Спорт

Севилја и Баерн го договориле трансферот на Нианзу

А1он
Севилја и Баерн Минхен наскоро ќе го официјализираат трансферот на 20.годишниот Танзуј Нианзу. Фабрицио Романо објави дека лекарски прегледи закажани, а во наредните денови Нианзу
Спорт

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Лацио за расизам на натпреварот со Севиља

А1он
Европската фудбалска федерација ќе го испита расистичкото однесување на играчите на Лацио во вториот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа со Севиља (0:2),