sevilja

Спорт

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Лацио за расизам на натпреварот со Севиља

А1он
Европската фудбалска федерација ќе го испита расистичкото однесување на играчите на Лацио во вториот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа со Севиља (0:2),