celsi

Спорт

Обиен домот на англискиот дефанзивец Џејмс, украдени медалите од ЛШ и ЕУРО2020

А1он
Маскирани разбојници го обиле семејниот дом на фудбалерот на актуелниот европски првак Челзи и англиски репрезентативец Риз Џејмс, при што му се украдени златниот медал
Спорт

ВИДЕО: Челси ја освои титулата во Лигата на шампионите

А1он
Челси е годинашниот победник во Лигата на шампионите откако го совлада Манчестер Сити со 1-0 во финалната пресметка на „Драгао“ во Порто. Каи Хаверц е
Спорт

Лампард: Срамно е фудбалерите да бидат тестирани пред медицинските професионалци

А1он
Менаџерот на Челси, Франк Лампард изјави дека медицинскиот персонал треба да има предност пред фудбалерите кога станува збор за тестирање за коронавирус сред пандемија. –