fudbal spanija

Спорт

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

А1он
Мрачните облаци над „Камп Ноу“ полека исчезнуваат. Барселона веќе извесно време е во сериозни финансиски проблеми, кои ќе бидат елиминирани во поголема мера благодарение на
Спорт

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

А1он
Рајо Ваљекано, со Столе Димитиревски на голот, вечерва доживеа пораз на „Балаидос“ во Виго. Селта во рамките на 23.коло, славеше победа од 2:0. Стрелец на
Спорт

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он
Барселона тврдат дека Усман Дембеле веќе има договорено трансфер со слободен трансфер по крајот на сезоната, откако претседателот Жоан Лапорта призна дека е исфрустриран од
Спорт

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

А1он
Тренерот на Барселона, Чеви беше разочаран од епилогот на синоќешниот дуел со Реал Мадрид во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп. Реал на дуелот којшто се играше
Спорт

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади играчи

А1он
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека неговиот тим има голем мотив да го победи Реал во полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија – Ова
Спорт

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он
Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити. Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на клупскиот сајт. Во
Спорт

Асистенција на Барди во првиот триумф сезонава на Леванте

А1он
Македонскиот репрезентативец Енис Барди забележа асистенција во денешната победа (2:0) на Леванте на домашен терен против Мајорка. За тимот од Валенсија ова беше прва победа