fudbal spanija

Спорт

Рамос го повтори рекордот на Буфон за европски настапи, од светскиот го делат осум средби

А1он
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос синоќа одигра пријателски натпревар против Холандија (1:1). Овој натпревар беше за Рамос 176-ти во репрезентативниот дрес. Така, тој го
Спорт

Барселона не може да се договори со играчите за намалување на платите, рокот е 23 ноември

А1он
Управата на Барселона издаде соопштение во врска со преговорите со играчите за намалување на платата. – По неколкудневни напнати состаноци, страните ги завршија преговорите и
Спорт

Атлетик разгледува опција за тренерска смена со Покетино, Валверде или Марселино

А1он
Менаџментот на шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик Билбао е во потрага по нов тренер. Според „Марка“, баскискиот клуб ги разгледува кандидатурите на Маурисио Покетино, Ернесто Валверде
Спорт

Барселона нема да го продава Дембеле во зимскиот преоден рок

А1он
Раководството на Барселона донесе одлука да не го продава напаѓачот Усман Дембеле претстојната зима. Според шпански „Sport“, 23-годишниот Французин останува во клубот бидејќи се повреди
Спорт

Гарсија се повлекува од функцијата главен тренер на Селта

А1он
Главниот тренер на Селта, Оскар Гарсија ја напушти функцијата, објавено е денес на официјалната веб-страница на прволигашот од Виго. Клубот им се заблагодари на 47-годишниот
Спорт

Солер стана првиот играч во 21 век кој постигнал три гола од пенал на еден натпревар во првенството

А1он
Валенсија оствари убедлив триумф со 4:1 на домашен терен синоќа над Реал Мадрид во натпреварот од 9. коло на фудбалскиот шампионат на Шпанија. Хет-трик постигна
Спорт

Погба може да се пресели во Реал на лето, Манчестер јунајтед ја намали неговата цена

А1он
Фудбалерот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да го напушти клубот, според „Дејли меил“. Британскиот весник посочува дека 27-годишниот Французин може да направи
Спорт

Реал Мадрид ќе го продолжи договорот со Карвахал на две години

А1он
Реал Мадрид е близу до продолжување на договорот на својот дефанзивец Дани Карвахал, соопшти „Марка“. Според шпанскиот весник, новиот договор со 28-годишниот Шпанец ќе се