fudbal anglija

Спорт

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

А1он
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник. – Тој пристигна пред пет недели и многу промени. Но, му
Спорт

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

А1он
Премиерлигашот Ливерпул е заинтересиран за трансфер на играчот од средниот ред на Порто, Луис Дијаз Маруланда оваа зима. Англискиот клуб доставил понуда од 70 милиони
Спорт

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

А1он
Претставникот на фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги демантираше гласините за предлогот на клубот да го продолжи договорот со него. Ова
Спорт

Српскиот милијардер Шолак го купи Саутемптон

А1он
Англискиот фудбалски прволигаш Саутемптон премина во рацете на српскиот милијардер Драган Шолак, кој е сопственик на телекомуникациската компанија Јунајтед груп, на чело на инвестициската групација
Спорт

Лукаку им се извини на навивачите на Челзи за контроверзното интервју

А1он
Напаѓачот на Челзи, Ромелу Лукаку, се извини за интервјуто за италијанскиот печат, во кое го изрази своето незадоволство од ситуацијата во клубот. Конфликтот меѓу Лукаку
Спорт

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он
Ливерпул поднесе барање за одложување на полуфиналето на англискиот Лига куп против Арсенал поради голем број случаи на коронавирус, објавено е на официјалниот сајт на
Спорт

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он
Напаѓачот Ромелу Лукаку ќе биде во составот на Челзи за натпреварот од англискиот Лига Куп против Тотенхем на 12 јануари. Се очекува тренерот Томас Тухел