tomas tuhel

Спорт

Тухел: Многу кандидати за титулата во Лигата на шампиони

А1он
Тренерот на актуелниот европски првак Челзи, Томас Тухел, оцени дека сезонава нема изразит фаворит за освојување на титулата во Лигата на шампиони, која продолжува вечерва