fudbal liga na sampioni

Спорт

Спектакл во осминафиналето – Баерн има 60 отсто шанси да го извлече ПСЖ или Ливерпул

А1он
Ждрепката за осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се одржи на 7. ноември во седиштето на УЕФА во Нион. Победниците од групите ќе бидат носители,
Спорт

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

А1он
Тони Крос вчера даде изјава на теренот веднаш по освојувањето на новата титула во Лигата на шампионите со Реал Мадрид, дури 14. во историјата на
Спорт

УЕФА му го одзеде на Санкт Петербург финалето во Лигата на шампионите

А1он
Финалето во фудбалската Лига на шампионите нема да биде одиграно во Санкт Петербург како што беше предвидено. УЕФА, поради последните случувања во Украина донесе одлука
Спорт

Грешки во извлекувањето: УЕФА призна, ждрепката за Лигата на шампионите ќе биде повторена

А1он
Поради греши во извлекувањето ќе биде повторена жрепката за осминафиналните двојки во Лигата на шампионите потврди УЕФА. Прво Манчестер Јунајтед беше ставен како можен противник
Спорт

ЛШ: Извлечени осминафиналните двојки, ПСЖ против Манчестер јунајтед

А1он
Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево со жрепка беа извлечени паровите од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ). Жрепката одлучи актуелниот шампион Челзи да
Спорт

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

А1он
По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер Сити го победи
Спорт

И покрај карантинот во Турција, финалето на ЛШ ќе се игра во Истанбул, одлучи УЕФА

А1он
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) потврди денеска дека нема промени во планот финалето на Лигата на шампиони (ЛШ) на 29 мај да се игра во Истанбул,