galatasaraj

Спорт

Алиоски оди во Галатасарај, пишуваат турски медиуми

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓијан Алиоски договорил трансфер во Галатасарај, објавија попладнево неколку турски медиуми. – Додека „жолто-црвениот“ тим бараше лев бек за следната сезона, многу
Спорт

Рапид тестовите на атинскиот аеродром го „откажаа“ пријателскиот натпревар Олимпијакос – Галатасарај

А1он
Пријателскиот фудбалски натпревар Олимпијакос – Галатасарај што требаше да се одржи денеска во Атина е откажан поради синоќешниот „инцидент“ на атинскиот аеродром, одбивањето на турскиот
Спорт

Лигата на шампионите ќе му плати на Галатасарај 350 илјади евра за настап на турнирот

А1он
Членот на Управниот одбор на Галатасарај, Омер Јансвер изјави дека Лигата на шампионите ќе му плати на турскиот клуб 350 илјади евра за влез на