galatasaraj

Спорт

ВИДЕО: Фудбалерите на Фенербахче и Галатасарај пречекани како национални херои во Истанбул

А1он
Фудбалерите на Галатасарај и Фенербахче беа пречекани како херои по враќањето од Саудиска Арабија во Истанбул. Сцените од аеродромот во раните утрински часови се нереални.
Спорт

Политички скандал: Откажан мечот меѓу Фенербахче и Галатасарај во Саудиска Арабија

А1он
Натпреварот од Суперкупот на Турција меѓу Фенербахче и Галатасарај нема да се игра во Ријад откако изби еден вид политички скандал. Натпреварот требаше да започне
Спорт

Спектакуларна кореграфија на навивачите на Галатасарај

А1он
Навивачите на турскиот гигант Галатасарај приредија спектакуларна кореографија на стадионот Неф во чест на 100-годишнината од формирањето на Република Турција. Сè изгледаше навистина спектакуларно. Навивачите
Спорт

Алиоски оди во Галатасарај, пишуваат турски медиуми

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓијан Алиоски договорил трансфер во Галатасарај, објавија попладнево неколку турски медиуми. – Додека „жолто-црвениот“ тим бараше лев бек за следната сезона, многу
Спорт

Рапид тестовите на атинскиот аеродром го „откажаа“ пријателскиот натпревар Олимпијакос – Галатасарај

А1он
Пријателскиот фудбалски натпревар Олимпијакос – Галатасарај што требаше да се одржи денеска во Атина е откажан поради синоќешниот „инцидент“ на атинскиот аеродром, одбивањето на турскиот
Спорт

Лигата на шампионите ќе му плати на Галатасарај 350 илјади евра за настап на турнирот

А1он
Членот на Управниот одбор на Галатасарај, Омер Јансвер изјави дека Лигата на шампионите ќе му плати на турскиот клуб 350 илјади евра за влез на