fenerbahce

Спорт

ВИДЕО: Фудбалерите на Фенербахче и Галатасарај пречекани како национални херои во Истанбул

А1он
Фудбалерите на Галатасарај и Фенербахче беа пречекани како херои по враќањето од Саудиска Арабија во Истанбул. Сцените од аеродромот во раните утрински часови се нереални.
Спорт

Политички скандал: Откажан мечот меѓу Фенербахче и Галатасарај во Саудиска Арабија

А1он
Натпреварот од Суперкупот на Турција меѓу Фенербахче и Галатасарај нема да се игра во Ријад откако изби еден вид политички скандал. Натпреварот требаше да започне
Спорт

ВИДЕО: Од трибините го погодија голманот на Севиља, го заврши дуелот со конци на главата

А1он
За време на реваншот од Европската лига меѓу Фенербахче и Севиља, голманот Марко Дмитровиќ се здоби со повреда на главата. Голманот на гостинската екипа беше
Спорт

Жорге Жесус: Алиоски е одлично засилување за Фенербахче

А1он
Тренерот на турскиот гигант Фенербахче, Жорге Жесус, изрази задоволство што го добил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски како засилување во тимот. Алиоски дојде во Фенербахче на
Спорт

ВИДЕО: Во Истанбул ечеше Путин Путин, но Динамо Киев го исфрли Фенербахче

А1он
Навивачите на Фенербахче ги испровоцираа приврзаниците и фудбалерите на Динамо Киев скандирајќи го името на рускиот претседател Владимир Путин. Се започна откако Виталиј Бујалски постигна
Uncategorized

Фенер му го раскинаа договорот на Озил, тој веднаш потпиша за Башакшехир

А1он
Месут Озил е нов фудбалер на Истанбул Башакшехир откако Фенербахче потврдија дека го прекратуваат неговиот договор две години прерано по конфликтот со управата на клубот.
Спорт

Фенербахче се жали на судење на натпреварите од Евролигата

А1он
Раководството на Фенербахче протестираше до Евролигата поради судењето на натпреварите на истанбулскиот клуб. Соопштение за незадоволството од судењето е објавено на официјалната веб-страница на Фенербахче.