ozil

Спорт

Озил сака 14 милиони евра за да го напушти Арсенал пред предвидениот рок

А1он
Раководството на Арсенал планира да го раскине договорот со офанзивниот играч за врска Месут Озил пред предвидениот рок, објави „Дејли мејл“. Сепак, фудбалерот на „топчиите“
Спорт

Карагер за Озил: Не го напаѓам, но најплатениот играч треба да биде пример

А1он
Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Џејми Карагер ја критикуваше одлуката на играчот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, да одбие намалување на платата. – Јас