juventus

Спорт

Излегоа пораките на Кјелини за малверзациите во Јувентус: Не кажувајте никому за ова

А1он
Јувентус го тресе афера поврзана со наводни финансиски малверзации извршени во 2020 година, поточно во периодот на почетокот на избувнувањето на пандемијата на коронавирусот. Челниците
Спорт

Цунами во Јувентус: Ањели и компетното раковдство поднесоа оставки

А1он
Сите директори на Јувентус денеска поднесоа оставки и си заминаа од функцијата. Претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и извршниот директор Маурицио Аривабене го
Спорт

Јувентус го комплетираа трансферот на Филип Костиќ

А1он
Јувентус и официјално потпишаа договор со Филип Костиќ од Ајнтрахт Франкфурт во договор „тежок“ 17 милиони евра, откако српскиот интернационалец ги помина медицинските тестови во