juventus

Спорт

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

А1он
Фудбалскиот клуб Милан не сака договор што вклучува размена на играчи со актуелниот шампион Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми. Постоеше можност Федерико Бернардески да премине во
Спорт

Фудбалери на Јувентус се журкале, добија казни за кршење на ковид-протоколот

А1он
Италијанскиот фудбалски првак Јувентус ќе ги казни Американецот Вестон МекКени, Аргентинецот Паоло Дибала и Бразилецот Артур, откако тројцата фудбалери присуствувале на забава, со што ги
Спорт

Роналдо останува во Јувентус, тврди спортскиот директор на клубот

А1он
Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи, изјави денеска дека Кристијано Роналдо ќе остане во редовите на актуелниот италијански првак и во следната сезона, наспроти шпекулациите
Спорт

Натпреварот Јувентус – Наполи сепак ќе се игра, повлечена казната за клубот на Елмас

А1он
Натпреварот од Серија А меѓу Јувентус и Наполи, што беше регистриран со службени 3:0 за актуелниот италијански првак поради недоаѓање на тимот од Неапол во
Спорт

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

А1он
Во Јувентус продолжуваат да анализираат што да прават со својата голема ѕвезда, Кристијано Роналдо. Иако се работи за една од најмоќните екипи во европскиот фудбал,
Спорт

„Кулушевски ми го подари дресот на Јувентус откако истакнав македонско знаме“

А1он
Дејан Кулушевски ја избра Шведска за репрезентација за која ќе настапува, но срцето уште му трепери кога ќе види македонско знаме. Тој му го подари
Спорт

Кристијано Роналдо направи скандал во Јувентус за да патува со репрезентацијата

А1он
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги прекрши правилата на изолација по откривањето на коронавирусот во торинскиот клуб, за да ѝ се приклучи на португалската репрезентација,