njukasl

Спорт

Саудиските газди на Њукасл се инвеститори во компанијата која го купи Челси?

А1он
Газдите на Њукасл јунајтед, Саудискиот јавен инвестициски фонд (ПИФ), исто така се инвеститори во новите газди на Челси, „Клирлејк капитал“, создавајќи интересна ситуација на конфликт
Спорт

Хов седна на клупата на Њукасл

А1он
Еди Хов официјално е наследникот на Стив Брус на клупата на премиерлигашот Њукасл, соопшти попладнево клубот, прецизирајќи дека 43-годипниот стратег потпишал договор до лето 2024
Спорт

Њукасл ги замоли навивачите да не се облекуваат во арапски стил

А1он
Раководството на англискиот фудбалски прволигаш Њукасл, кој претходно овој месец доби сопственици од Саудиска Арабија, ги повика своите навивачи да не доаѓаат на натпреварите облечени
Спорт

Њукасл ја прекина соработката со тренерот Стив Брус

А1он
Претпоследната екипа во Премиер лигата Њукасл денеска спогодбено го раскина договорот со тренерот Стив Брус поради серијата слаби резултати и освоените само три бодови во