psg

Спорт

Тухел: Против Аталанта ќе биде многу тешко да се одбрани голот

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел ги сподели очекувањата за четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Аталанта. – Добрата одбрана ќе биде многу важна
Спорт

Нејмар вреди колку целиот тим на Аталанта, противникот на ПСЖ во Лигата на шампионитe

А1он
Четвртфиналниот натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и ПСЖ, кој е на програмата во среда, нуди најголеми разлики кога станува збор за парите потрошени
Спорт

ПСЖ летово сака да го доведе Тео Ернандез

А1он
Францускиот гигант ПСЖ се надева дека наскоро ќе го оствари трансферот на Тео Ернандез. Парижаните контактираа со претставниците на дефанзивецот на Милан за време на
Спорт

ПСЖ не ги прекршил правилата за финансиски фер-плеј

А1он
ПСЖ ја доби судската битка со УЕФА во процесот за непочитување финансиски ферплеј. Арбитражниот окружен суд пресуди во корист на францускиот клуб во судскиот процес
Спорт

Ал-Келаифи претставник на европските клубови во Извршниот комитет на УЕФА

А1он
Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи ќе биде претставник на Асоцијацијата на европски клубови (ЕЦА) во Извршниот комитет на УЕФА. Ова е објавено на официјалната
Спорт

Нејмар најверојатно ќе мора на операција, ќе го пропушти остатокот од сезоната

А1он
Повредата на најскапиот фудбалер на светот Нејмар по се изгледа е посериозна од првичните најави кои доаѓаа од Пари Сен Жермен. Според „Л’Екип“, напаѓачот на