kilijan mbape

Спорт

Мбапе добива бонус од 160 милиони евра доколку потпише договор со Реал

А1он
Фудбалерот на Пари Сен Жермен и францускиот репрезентативец Килијан Мбапе ќе добие бонус од 160 милиони евра од Реал доколку потпише договор со мадридскиот клуб,
Uncategorized Спорт

ПСЖ прифаќа понуда од 300 милиони евра, Мбапе одлучува дали оди во Саудиска Арабија

А1он
Килијан Мбапе би можел да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија. Парижаните се бесни на него бидејќи тој веќе направил договор со Реал Мадрид да
Магазин

Мбапе се почасти со кола од половина милион евра, ама не може да ја вози

А1он
Килијан Мбапе минатото лето сериозно размислуваше да го напушти ПСЖ, за да ги засили редовите на Реал Мадрид. На крајот остана во Париз, а богатите
Магазин

Мбапе во врска со трансродова манекенка: Беше машко до 16 година

А1он
Како што пренесуваат француските и италијанските медиуми, фудбалерот Килијан Мбапе веќе неколку месеци ужива во врска со познатата манекенка Инес Рау, која во светот е
Спорт

Џоркаеф: Мбапе ја сака Лигата на шампионите со ПСЖ пред да си оди

А1он
Килијан Мбапе сака титула во Лигата на шампионите со Пари Сен Жермен и потоа трансфер во „голем клуб“, тврди поранешниот играч за врска на тимот
Спорт

ПСЖ ќе разговара со Реал за трансфер на Мбапе, но сака во зделката да биде вклучен Куртоа

А1он
Реал Мадрид има намера да го ангажира напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Како што објави новинарот Едуардо Инда за „ТВ Ел Чирингито“, францускиот клуб сака