jirgen klop

Спорт

Клоп не е загрижен за отказ, туку размислува за нови засилувања во Ливерпул

А1он
Англиските медиуми пред само неколку дена објавија дека раководството на Ливерпул размислува да му даде отказ на Јирген Клоп, но германскиот стратег не обрнува внимание
Спорт

Клоп се извлече без суспензија, но ќе мора да плати казна за црвениот картон

А1он
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, доби директен црвен картон на натпреварот против Манчестер Сити во 11. коло од Премиерлигата. Клоп беше бесен за недосуден фаул
Спорт

Клоп ќе „одговара“ за фуриозната реакција кон линискиот судија

А1он
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ќе одговара пред англиската Фубалска асоцијација по фуриозната реакција кон помошникот судија при 1:0 победата н Манчестер сити. Клоп доби
Спорт

Клоп: Не мора да бидеме пријатели… Никој не сака да е пријател со нас

А1он
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги бранеше своите коментари кои предизвикаа контроверзи во Англија за трошењето на клубовите како Манчестер сити, откако од овој клуб
Спорт

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

А1он
Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека невакцинираните фудбалери претставуваат здравствен ризик за општеството, додавајќи оти е малку веројатно неговиот клуб да се засилува
Спорт

Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

А1он
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ. – Златан, каков играч! Го видов како се бори по
Спорт

Клоп: Ливерпул заврши со летните трансфери

А1он
Ливерпул ги заврши летните трансфери, тврди менаџерот на тимот Јирген Клоп. Германскиот стручњак објасни дека Тиаго Алкантара, Диого Жота и Костас Цимикас даваат доволно длабочина