mbape

Спорт

Мбапе играше со посебен детал на дресот, Французите го објаснија новитетот што го воведоа

А1он
Синоќа фудбалерите на Пари Сен Жермен го совладаа Монако со 5:2 во феноменалното дерби од француската Лига 1, а Килијан Мбапе имаше посебен детал на
Спорт

Сензација на повидок: Мбапе во Ливерпул

А1он
Ливерпул е во преговори со Пари Сен Жермен за сензационалната позајмица на Килијан Мбапе, пренесува британски Мирор. Според информациите, ПСЖ е лут што францускиот фудбалер
Спорт

ПСЖ го исфрли Мбапе од тимот и порача: „Килијан е на продажба“

А1он
Францускиот репрезентативец Килијан Мбапе е исфрлен од Пари Сен Жермен и нема да учествува на турнејата на овој клуб во Јапонија. Згора на тоа, постои
Спорт

Галтие инсистира: Мбапе и Нејмар соработуваат фантастично

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Кристоф Галтие повторно демантираше дека постои конфликт меѓу неговите две ѕвезди, Килијан Мбапе и Нејмар, откако во вторникот при 2:1 победата
Магазин

Мбапе во врска со трансродова манекенка: Беше машко до 16 година

А1он
Како што пренесуваат француските и италијанските медиуми, фудбалерот Килијан Мбапе веќе неколку месеци ужива во врска со познатата манекенка Инес Рау, која во светот е