zlatna topka

Спорт

ВИДЕО: „Златната топка“ на ФИФА за Левандовски, Меси и Роналдо останаа без трофеј

А1он
Полскиот напаѓач и член на европскиот првак Баерн Минхен, Роберт Левандовски, вечерва е прогласен за најдобар фудбалер во светот во 2020 година, во изборот на
Спорт

Левандовски за откажувањето на „Златната топка“: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

А1он
Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски ги сподели своите размислувања за откажувањето на „Златната топка“ во 2020 година. – Некој одлучи дека оваа година да нема
Спорт

Пародија за ФИФА: Левандовски доби лажна Златна топка

А1он
Полскиот репрезентативец Роберт Левандовски се врати во родната земја во пресрет на репрезентативниот прозорец, а беше пријатно изненаден со награда. Доби лажна Златна топка, односно
Спорт

„Златната топка“ – 2020 откажана, наградата нема да биде доделена за прв пат од востанувањето

А1он
Наградата „Златна топка“ која се доделува на најдобриот фудбалер во годината, за прв пат нема да биде доделена откако е востановена во 1956 година. Списанието
Спорт

Меси повеќе не е помеѓу тројцата кандидати за Златната топка во рангирањето на „Гол“

А1он
Престижниот спортски сајт „Гол“ ја ажурираше листата на десет претенденти за освојување на „Златна топка“ оваа сезона. Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски и натаму е
Спорт

Роналдо ги именуваше петте играчи кои според него требаше да ја добијат Златната топка

А1он
Поранешниот бразилски напаѓач Роналдо именува пет играчи кои заслужија да ја добијат „Златната топка“, но не ја освоија наградата. – Јас би рекол дека има
Спорт

Рамос: За Роналдо и за Меси, можете да направите посебна„ Златна топка“

А1он
Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. –
Спорт

Сестрата на Роналдо кон Ван Дајк: Драг Вирџил, Кристијано освои повеќе трофеи во една сезона отколку што имаш ти во целата своја кариера

А1он
Катја Авеиро, сестра на напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, го критикуваше дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, за неговото однесување на церемонијата на доделувањето на
Спорт

Меси: Кога Кристијано ме стигна со „Златните топки“, јас бев малку вознемирен

А1он
Капитенот на Барселона, Лионел Меси се осврна на ривалството со напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо по бројот на освоени „Златни топки“. – Од една страна,