bajern minhen

Спорт

Томас Милер потпиша нов договор со челниците на Баерн

А1он
Германскиот фудбалер Томас Милер денеска потпиша нов договор со челниците на Баерн, објави клубот од Минхен на својата официјална веб-страница. Како што беше најавено, Милер
Спорт

Балак најголемиот губитник во светот на фудбалот, живот полн со скандали

А1он
Михаел Балак ќе остане запаметен како еден од најголемите губитници во историјата на фудбалот, а неговиот живот го следеа бројни скандали, но и огромна трагедија.
Спорт

ВИДЕО: Судијата го означи крајот, а играчот на Интер почна да го брка фудбалерот на Баерн на теренот

А1он
Во првото коло од Лигата на шампионите, Баерн лесно со 2:0 победи на гостувањето кај милански Интер. Првиот гол го постигна Лерој Сане, а истиот