liga na sampioni

Спорт

Победи на Реал Мадрид и Манчестер Сити во Лигата на шампионите

А1он
Домашни победи донесоа двата воведни четвртфинални натпревари во Лигата на шампиони (ЛШ), откако фудбалерите на Реал Мадрид триумфираа вечерва над Ливерпул со 3:1 (2:0), додека
Спорт

ПСЖ без ковид-позитивните Флоренци и Верати против Баерн Минхен

А1он
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Алесандро Флоренци е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) против
Спорт

Извлечени двојките за четвртфиналната фаза во Лигата на шампионите

А1он
Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево се одржа жрепката за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите. Двојките се: 1. Реал
Спорт

Првпат во последните пет години нема италијански екипи во четвртфиналето на ЛШ

А1он
Комплетирана е осминафиналната фаза во Лигата на шампионите и познати се четвртфиналистите. По шести пат во историјата на елитното фудбалско натпреварување и првпат од сезоната
Спорт

Баерн Минхен и Челзи се последните патници во четвртфиналето на ЛШ

А1он
Познати се сите четвртфиналисти во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ), откако пласман меѓу осумте најдобри екипи вечерва обезбедија Баерн Минхен и Челзи. Германскиот првак и
Спорт

Без изненадувањa во ЛШ, Манчестер сити и Реал одат во четвртфиналето

А1он
Екипите на Манчестер сити и на Реал Мадрид вечерва со победи го заверија влезот во четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ), приклучувајќи им се на
Спорт

Ливерпул и ПСЖ се пласираа меѓу најдобрите осум тима во Лигата на шампионите

А1он
Ливерпул со две победи од по 2:0 го елиминираше вечерва Лајпциг во осминафиналната пресметка во Лигата на шампиони (ЛШ), а пласман меѓу осумте најдобри екипи
Спорт

ВИДЕО: Драма во Лигата на шампионите, Порто со десет играчи „преживеа“ продолженија и го испрати Јувентус дома

А1он
Екипата на Порто одигра херојски натпревар вечерва во Торино и иако околу 70 минути имаше играч помалку, успеа да го елиминира фаворитот Јувентус, поради правилот
Спорт

Нејмар ќе го пропушти реваншот на ПСЖ против Барселона во Лигата на шампионите

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар ќе го пропушти осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Барселона, објавено е денес на официјалната веб-страница на парижаните. И